Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Modric: Anglia është njëra ndër favoritet për “Euro 2020”

Luka Modric ka vlerësuar lartë Kombëtaren e Anglisë.

Nesër do të përballen Anglia me Kroacinë në kuadër të “Euro 2020”, shkruan lajmi.net.

Kroacia në përballjet e fundit ka dalë fitimtare, ku në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror e eliminoi Anglinë.

Por, ylli i skuadrës, Luka Modric beson se “Tre Luanët” kanë ndryshuar dhe janë më të mirë sesa ishin tri vite më parë, madje ai cilëson se ata janë favoritë për ta fituar Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

“Për mua ata janë më të mirë sesa ishin tri vite më parë, nuk kam dyshim për këtë”, tha kroati.

“Nuk mund të them cili është lojtari më i mirë, sepse ata kanë lojtarë shumë të mirë dhe të uritur për sukses”, tha Modric.

“Për mua ata janë njëri ndër favoritët, luajnë në shtëpi dhe mendoj që ata janë favoritët për këtë Kampionat Evropian, kjo është deklarata ime që shpjegon të gjitha për Anglinë”, deklaroi Luka Modric.

Postime të ngjashme

Prezervativi e ndihmoi të fitonte medalje: Atletja i çudit të gjithë në Tokio 2020

D V

Përfundon gara për notaren e Shqipërisë, renditet e 42-ta

D V

Biles tërhiqet edhe nga dy gara në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”

D V

Mourinho kritikon lojtarët: Luajnë Fortnite gjithë natën, është një marrëzi

D V

Mkhitaryan: Kush dëshiron Scudetton duhet të mbarojë punë me Romën

D V

Milani përgatitë ofertë për Iscon

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...