Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Modriç zgjatë kontratën me Real Madrid

Luka Modric pritet të jetë edhe për disa vite pjesë e klubit të madh spanjolle, Real Madridit, pasi thuhet se ka nënshkruar rinovimin e kontratës.

Mesfushori kroat është në vitin e fundit të kontratës me Los Blancos dhe ka pasur shumë zëra për rinovimin e kontratës osë largimin e tij.

Megjithatë, Modric si duket ka zgjedhur të parën, rinovimin e kontratës dhe tashmë ka arritur marrëveshje.

Është presidenti i Real Madridit, Florenino Perez, i cili ka konfirmuar për mediat spanjolle se Modric ka rënë dakord mbi kushtet për një marrëveshje të re.

“Modric ka nënshkruar ose më saktë ne kemi arritur një marrëveshje”.

“Me Modric kemi një marrëveshje për ca kohë”, ka thënë Perez për El Larguero.

Postime të ngjashme

Toni Kroos izolohet shkaku COVID-19, pati kontakt me një të infektuar

Z H

Moto GP: Garat në pistën e Sachsenring deri në vitin 2026

Z H

Calhanoglu shumë afër Juventusit

Z H

“We Are The People” nga Martin Garrix, Bono dhe The Edge është kënga zyrtare e “EURO 2020”

Z H

Barcelona ka marrëveshje me Depayn, por transferimi i holandezin në Camp Nou mund të dështoj

Z H

Chelsea po përgatitet për transferimet të ‘çmendura’ në verë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...