Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Mogherini dhe Lajçaku janë ombrellë e interesave të Serbisë

Asaj kohe kur lideri Haradinaj me këmbëngulje fliste për pakënaqësitë dhe skenaret e mundshme të fshehta të përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, e gjithë skena politike dhe analistët e sponsorizuar iu kishte vërsulur Haradinajt, me pretendimin se ky i fundit po i prishte mardhëniet me Bashkimin Evropian, si pasojë e mos pajtimeve të shumta që kishte me ndërmjetësuesen për dialogun Kosovë- Serbi.

Njëjtë sikur Mogherini edhe përfaqësuesi aktual i këtij dialogu, Miroslav Lajçak, po del tejet ombrellë e interesave të Serbisë.

Situata me Lajçakun mund të themi se është shumë më e hapur dhe më e rrezikshme sesa ajo e paraardhëses së tij sepse në krye të Qeverisë është një Kryeministër i cili nuk ka guxim ta flas realitetin e kurrësesi të merr vendime.

Kosovës dhe qytetarëve të saj i duhet një Zot shtëpie, andaj, për këtë arsye mendoj se vendi duhet të shkoj në zgjedhje, derisa Kryeministri Hoti dhe ekipi i tij frikacak nuk e kanë çuar vendin në skaj të humnerës.

https://www.facebook.com/granitshalaofficel/photos/a.302965690440749/833317940738852/?type=3&theater

Postime të ngjashme

Kosova lehtëson pjesërisht masata kufizuese

N E

Glauk Konjufca: Qëllimi i Serbisë ishte shfarosja e popullit tonë

N E

Ministria e Shëndetësisë janë vaksinuar 16.132 persona të moshave 75-79 vjeç

N E

Albin Kurti: “Prilli – muaji i masakrave dhe i kujtimit”

N E

20 % qytetarëve të regjistruar për vaksinim në Kosovë nuk paraqiten në terminet e caktuar

N E

Shoqata e të Drejtave të Pacientëve të Kosovës kërkon sigurimin e vaksinave për qytetarët

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...