Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Momenti i arsyetimit banal i Zafës për zgjedhjen koordinator për krime kibernetike: Jam 1.83 i gjatë

I sapoemëruari në pozitën e Koordinatorit Nacional për Siguri Kibernetike dhe Koordinator për Menaxhim të Emergjencave, Zafir Berisha, ka ironizuar kur është pyetur për specifikat që posedon për të ushtruar këto detyra.

 “Jam i gjatë 1.83 metra. Për këtë jam specifik. Askush nga kolegët e mi nuk është sa unë”, ka deklaruar ai.

“Nuk është fushë për të bërë reklamë dhe fushatë elektorale. Në fund të fundit sot kam marrë këto përgjegjësi. Kam pasë përgjegjësi edhe më të mëdha se kjo dhe besoj se do t’i kryej me përgjegjësi. Jam mjaftueshëm për të ditur për të koordinuar mekanizmat e rregullt në fushën e kibernetikës në institucionet të Kosovës. Koordinatori është për t’i raportuar ministrit, jo për t’u marrë me çështjet specifike”, ka deklaruar Berisha në Klan Kosova.

Sa i përket rastit të hakimit të llogarisë së tij në Facebook, ai ka njoftuar se e ka paraqitur rastin në polici, duke pretenduar se i njeh “sulmuesit”.

Postime të ngjashme

Richard Grenell: Pse Albin Kurti dhe Vjosa Osmani nuk i kanë dënuar sulmet me raketa të Hamasit

S.B.

Vuçiq: Ndryshimi i kufijve është i mundur vetëm nën mandatin e OKB-së

S.B.

Padisa ndaj Serbisë, LDK mbështet Lëvizjen Vetëvendosje

S.B.

BE: Kosova të propozojë rrugën përpara për zbatimin e marrëveshjes për Asociacionin

S.B.

ShSKUK: 291 pacientë në trajtim për COVID-19, 17 prej tyre në gjendje më të rëndë

S.B.

Ministria e Mbrojtjes publikon listën fillestare të rekrutëve të rinj të cilët pritet të bëhen pjesë e FSK-së

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...