Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Momenti kur australiani e shtyp një krokodil, teksa kapërcen një lum me zvarranikë të mëdhenj

Një shofer në Australi kaloi sipër një krokodili me makinë, teksa po e ‘kapërcente’ një lum ku jetojnë zvarranikë të mëdhenj.

Sipas DailyMail, përcjell Telegrafi, pamjet të cilat u xhiruan në Kryqëzimin Cahills në Parkun Kombëtar Kakadu, tregojnë vozitjen e guximshme të shoferit nëpër ujë.

Në këtë lumë zvarranikët e mëdhenj fshihen kryesisht nën sipërfaqe.

Ndërkohë, vizitorët e zonës që kapën këto pamje, erdhën me shpresën që të shohin së paku një krokodil, pasi vizitorët para atyre i kishin parë 20 sosh.

Në momentin kur makina kalon midis lumit, ai fillon të tundet në momentin që shkel mbi një zvarranik që po kalonte aty pari.

Postime të ngjashme

Personat e hershëm janë më të lumtur se ata që zgjohen vonë

Dafina Vidishiqi

Shenjat në thonj që tregojnë nëse e keni kaluar Coronavirusin

Dafina Vidishiqi

Ilaçi për Alzheimerin aprovohet nga Agjencia e Barnave, hera e parë në 20 vjet

Lea Muslija

Europa përjeton pranverën më të ftohtë që nga viti 2013

Lea Muslija

Do të ketë një eklips diellor sot, kjo është ora kur mund ta shihni dhe në cilat vende të botës është i dukshëm

Lea Muslija

Harrojini legjendat që keni dëgjuar: Ja ç’duhet të bësh në të vërtetë kur të pickon një kandil

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...