Auto

Momenti kur Bugatti përshkon 400 km në orë për 42 sekonda

Chiron, me këtë shpejtësi, përfundoi manovrën në fjalë në një distancë prej 3.112 kilometrash, shkruan CarBuzz, transmeton lajmi.net.

Rekordi botëror u vendos nga Juan Pablo Montoya, fitues i Grand Prix të Formula 1 Monaco.

Manovra prej 0 në 400 km në orë është hapi i parë në rrugën drejt një rekordi të ri botëror të shpejtësisë tek automjetet e Bugatti-t.

Postime të ngjashme

Audi E-Tron GT 2021: Çfarë presim nga kjo super makinë?

admin

Imazhet e para të markës së veturave BMW – M3 dhe M4

admin

Vetura e Pagani-t thyen një rekord të ri në shpejtësi

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...