Agjencia Zhurnal.mk

Momenti kur Ibrahim Rugova u takua me Adem Jasharin në Tiranë

Prishtinë, 8 janar – Zhurnal.mk – Një nga njerëzit më të afërt të presidentit historik Ibrahim Rugova, Adnan Merovci ka publikuar pamje të momentit kur ish-presidenti ishte takuar në Tiranë me komandantin Adem Jashari, raporton Gazeta Express.

Merovci ka shkruar në Facebook se pas një vizite që e kishin pasur së bashku me ish-presidentin Ibrahim Rugova në Shtetet e Bashkuara dhe në Evropë, nga Roma kishin fluturuar për në Tiranë.

Aty, Merovci thotë se për ta pritur ish-presidentin në aeroportin e Rinasit kishte dalë komandanti Adem Jashari. Me këtë rast ishte organizuar një konferencë për media.

Ngjarja kishte ndodhur me 1 mars të vitit 1993.

Veç fakte!Legjendari pret Presidentin, dijetarin, historikun!Pas një vizite në SHBA dhe Europë të Presidentit RUGOVA,…

Posted by Adnan Merovci on Tuesday, January 7, 2020

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...