Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Momenti kur orteku i borës mbulon dy skiatorë në Andorrë, mrekullisht i shpëtojnë më të keqes

Ky është momenti kur dy skiatorë për pak sa nuk e pësojnë me jetë, kur vie deri te rrëshqitja e borës dhe krijohet një ortek që i mbulon.

Victor Casajuana dhe Arturo Sanz, që të dy 20-vjeçar, po skijonin jashtë pistës në alpet e Andorrës, transmeton Telegrafi.

E kamerën që e kishin të vendosur në helmetë, ka kapur momentin kur dyshja mbulohen nga bora që rrëshqet dhe krijohet një ortek bore.

Për fat të mirë i shpëtojnë më të keqes, kurse këtë moment rrëqethës e kanë publikuar në internet.

Qëllimi i publikimit është t’ia bëjnë me dije të gjithë skiatorëve se gjithmonë ekziston rreziku nga ortekët e borës.

Postime të ngjashme

6 arsye për t’i nxitur fëmijët të udhëtojnë

T E

Në Louvre kthehet parzmorja që ishte vjedhur gati 40 vjet më parë

S.B.

Motrat binjake japoneze bëhen multi-milionere falë video-lojërave për gratë

S.B.

Familja u gjet duke bërë kamping buzë një shkëmbi të rrezikshëm

S.B.

Vajza nuhati këmbët e babit dhe reagimi i saj e bëri shumë persona të qeshnin

S.B.

Elon Musk tregon se çfarë mendon lidhur me armët bërthamore

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...