Momenti kur pjesëtari i Njësisë Speciale përshëndet ushtarin e KFOR-it në veri

Një pjesëtar i Njësisë Speciale është parë duke përshëndetur me një ushtar të KFOR-it në Bërnjak.

Derisa automjetet e Njësisë Speciale ishin të rreshtuar dhe pritnin momentin për t’u larguar, një pjesëtar i tyre ishte parë duke e përshëndetur ushtarin e KFOR-it.

Pjesëtarët e KFOR-it janë në atë pjesë për disa ditë, duke monitoruar situatën.

Protestuesit serbë aty e kanë bllokuar rrugën për 13 ditë duke kundërshtuar reciprocitetin për targat që ishte vendosur nga Qeveria e Kosovës.

Po ashtu afër barrikadave kanë qëndruar edhe njësitet speciale, njofton Klan Kosova.

Të gjithë sot e filluan largimin pas vendimit të marrëveshjes së Brukselit.

Momenti i përshëndetjes së pjesëtarit të Njësisë Speciale me ushtarin e KFOR-it

Posted by Klan Kosova on Saturday, October 2, 2021

Related posts

PDK: Kandidatura e Sami Lushtakut nuk ka asnjë pengesë ligjore, të gjitha lëndët gjyqësore janë të përfunduara

D V

Kosovë: 35 të infektuar me koronavirus

D V

Ministri i Brendshëm i Kroacisë, Bozinoviq: Po shkëmbejmë informacione me ministrat Mehaj dhe Sveçla

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More