Agjencia Zhurnal.mk

Momenti kur udhëtarët ngujohen në autobus, temperatura -26 gradë C, në Rusi

Udhëtimi i parë me autobus për në punë pas Vitit të Ri nuk është kurrë i këndshëm – por ishte veçanërisht brutal për udhëtarët në qytetin e Rrethit Arktik të Rusisë të Norilskit, raporton Daily Mail.

Pasagjerët e filmuan veten duke u “ngrirë” brenda automjetit pasi shpërthyen dritaret nga temperaturat -26C

Lyubov Sedova tha që autobusi  kishte ngecur për 40 minuta ndërsa erërat e 65 mph goditën pasagjerët me dëborë dhe akull para se të mund të lëviznin përsëri, transmeton IndeksOnline.

Pasagjerët e autobusëve në qytetin Arktik të Rusisë në Norilsk u shndërruan në burra dëborë virtualë pasi automjeti i tyre u prish dhe u thyen disa dritare.

“Kjo është vetëm udhëtimi tipik me autobusin tonë dimëror,” tha një udhëtar , i cili nuk dëshironte të emërohej.

“Nëse kjo duket si diçka e pazakontë për ju, ju jeni të mirëpritur në Norilsk për ta provuar këtë – dhe shumë më tepër.”

Norilsk është qyteti i dytë më i madh në botë mbi rrethin Arktik pas Murmansk, dhe një nga qytetet më veriore në botë.

Banorët përjetojnë nëntë muaj dimër në vit, përfshirë disa muaj errësirë ​​të plotë, dhe madje vera shpesh nuk arrin të shkrihet dëbora në tokë.

Videon mund ta ndiqni duke klikuar KËTU.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...