Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Monaco insiston për transferimin e Marcelos

Mbrojtësi i krahut, Marcelo mund të largohet në fund të këtij edicioni nga Real Madridi.

Braziliani nuk është më në planet e trajnerit Zinedine Zidane dhe për këtë arsye pritet që edicionin tjetër të mos jetë pjesë e klubit spanjoll.

Sipas “AS”, situatën e mbrojtësit të krahut të majtë është duke e monitoruar klubi francez Monaco.

32-vjeçari këtë sezon ka luajtur në vetëm gjashtë ndeshje në La Liga. Marcelo ka kontratë me madrilenët deri në vitin 2022.

Ai është pjesë e “Mbretërve” që nga viti 2007, kur u transferua nga Fluminense.

Postime të ngjashme

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Z H

LA Lakers mposhtin Golden State Warriors me rezultat të thellë

Z H

Pioli: Fitore e rëndësishme pas dy javëve të vështira

Z H

Vazquez ultimatum Realit

Z H

Shkarkimi i Mourinhos, mund t’i kushtojë 35 milionë euro Tottenhamit

Z H

Edmond Zefi e fut në gjumë edhe boshnjakun Dananovic

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...