Agjencia Zhurnal.mk

Mongoli dhe Panama, konfirmohen rastet e para me koronavirus

Në Mongoli është konfirmuar rasti i parë me koronavirus. Bëhet fjalë për një shtetas francez i cili punon dhe vepron në këtë vend. 57-vjeçari që kishte udhëtuar nga Mongolia në Francë.

Edhe në Panama është konfirmuar rasti i parë me virusin vdekjeprurës, ka bërë të ditur presidenti i vendit, Lorentino Kirtiso.

“Mund të konfirmojmë rastin e parë me COVID-19 në vendin e tonë. Do të rrisim masat e higjienës dhe u bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve të ndjekin instruksionet e ministrisë së Shëndetësisë”, ka shkruar kryeministri i Panamasë në Twitter.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...