Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Monika Kryemadhi, kryeministrja e re e Shqipërisë? Ish-deputetja e LSI: Hyjmë në zgjedhje për të fituar

A mund të jetë kryeministri i ri që do dalë nga zgjedhjet e 25 prillit nga radhët e LSI-së?

Ish-deputetja e kësaj partie, Kejdi Mehmetaj e ftuar në emisionin ‘Hard Talk’, u shpreh e prerë se LSI po hyn në zgjedhje për të fituar. Sipas Mehmetajt fitore do të thotë edhe si forcë e parë por edhe si forcë përcaktuese.

Sa ekziston mundësia që Monika Kryemadhi të jetë kryeministre nëse opozita e bashkuar fiton zgjedhjet?

Unë mendoj që çdo parti politike hyn në garë për të fituar dhe mendoj që LSI do hyjë në garë për të fituar. Nuk kam asnjë dyshim për këtë gjë dhe kur them për të fituar, them për të dalë forcë e parë. Nëse LSI do kishte një objektiv gjysmë shkalle më poshtë sesa kaq, do ishte gabim. Në këtë sens natyrshëm që ne hyjmë në garë për të fituar, për të dalë të parët, për të pasur ekipet tona në qeverisje e kështu me radhë. Ajo që ndryshon është edhe mënyra se si ne do dalim në lista.

Nëse listat do jenë të përbashkëta, do ketë një tjetër qasje sa i takon kush do jetë figura jonë për kryeministër, për mënyrën se si do futemi në zgjedhje.A mund të jetë kryeministri i ri që do dalë nga zgjedhjet e 25 prillit nga radhët e LSI-së?

Ish-deputetja e kësaj partie, Kejdi Mehmetaj e ftuar në emisionin ‘Hard Talk’, u shpreh e prerë se LSI po hyn në zgjedhje për të fituar. Sipas Mehmetajt fitore do të thotë edhe si forcë e parë por edhe si forcë përcaktuese.

Sa ekziston mundësia që Monika Kryemadhi të jetë kryeministre nëse opozita e bashkuar fiton zgjedhjet?

Unë mendoj që çdo parti politike hyn në garë për të fituar dhe mendoj që LSI do hyjë në garë për të fituar. Nuk kam asnjë dyshim për këtë gjë dhe kur them për të fituar, them për të dalë forcë e parë. Nëse LSI do kishte një objektiv gjysmë shkalle më poshtë sesa kaq, do ishte gabim. Në këtë sens natyrshëm që ne hyjmë në garë për të fituar, për të dalë të parët, për të pasur ekipet tona në qeverisje e kështu me radhë. Ajo që ndryshon është edhe mënyra se si ne do dalim në lista. Nëse listat do jenë të përbashkëta, do ketë një tjetër qasje sa i takon kush do jetë figura jonë për kryeministër, për mënyrën se si do futemi në zgjedhje.

Postime të ngjashme

Di Maio: Vendet skeptike të hedhin poshtë paragjykimet, duhet të nisë procesi i zgjerimit me Ballkanin

S.B.

30 vjet nga eksodi shqiptar, Rama: Vite më parë Italia ishte një ëndërr

S.B.

“Njoftoi trafikantët për hetimin”/ Mbërrin letërporosia nga autoritetet gjermane për ish-zv/drejtorin e OFL, Artan Shkëmbi

S.B.

Rama zbulon detajet e marrëveshjes për Aeroportin e Rinasit

S.B.

Shpallet fituesi për aeroportin e Vlorës, Balluku: Moment historik, vlera e investimit rreth 104 milion euro

S.B.

Manastirliu në maternitetin e ri të Lezhës: Po ndërtojmë 4 maternitete, mbi 72 mijë familje janë mbështetur me bonusin e bebes

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...