Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Monika Kryemadhi për ftesën e Ramës drejtuar Bashës: Unë nuk kam parë burrë që i lutet një burri për 24 orë 12 herë

Në zgjedhjet e 25 prillit, LSI synon të marrë 4 mandate në Qarkun e Vlorës.

Kryetarja e kësaj force politike, Monika Kryemadhi thotë se LSI pretendon të marrë tre mandate në rrethin e Vlorës dhe një në Sarandë.

Në një prononcim për mediat, në përfundim të takimit elektoral kryetarja e kësaj force politike, Monika Kryemadhi iu përgjigj interesit të medias edhe sa i takon ftesave të kryeministrit Edi Rama në adresë të kryedemokratit Lulzim Basha, për bashkëpunim pas 25 prill.

Rama ka ftuar Lulzim Bashën për një koalicion paszgjedhor, a mendoni se është një tentativë për shkrirjne e LSI?
Jo nuk është asnjë lloj tentative, unë nuk kam parë burrë që i lutet një burri për 24 orë 12 herë. Është i mbaruar.

Cilat janë pritshmëritë për Vlorën?
Pritshmëritë e mia në Vlorë, 3 Vlora, një Saranda, 4!

Postime të ngjashme

McAllister: BE ta mbajë fjalën për liberalizimin e vizave me Kosovën dhe për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

N E

Shqipëria regjistron 91 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Bujar Nishani: PD nuk ka arritur që të fitojë besimin e shumicës së shqiptarëve

N E

Grida Duma: Rinumërim atje ku ne kemi bindje se ka pasur devijanca të votës së pavlefshme

N E

Edi Rama: Thirrje vende anëtare të BE-së që të shmangin historinë

N E

Grushtet që shkundën drejtësinë/ Gërdeci, sprova e vërtetë e drejtësisë së re

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...