Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Monoliti misterioz zbulohet në Turqi

Autoritetet turke po hetojnë shfaqjen e një monoliti misterioz në Turqi.

Blloku i metaltë është gjetur nga një fermer të premten në provincën Sanliurfa, me shkrim të vjetër turk që shkruhet “Shiko qiellin, shiko hënën”.

Monoliti 3 metra është gjetur afër zonës së Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s të quajtur Gobekli Tepe.

Të tjera monolite misterioze janë zbuluar dhe disa janë zhdukur në shumë shtete në muajt e fundit, shkruan AP.

Postime të ngjashme

“Guida” si të bëhesh një mjeshtre e flirtimit

D V

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

Zgjidhni një rreth dhe zbuloni se sa optimist jeni

D V

Testi që ju tregon çfarë objektivash ju udhëheqin në jetë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...