Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

“Monstra”, Sela dhe Gashi vendimin e gjykatës e cilësojnë si skandaloz

Shkup, 24 shkurt – Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi sot në pres qendrën në Kuvend e kanë cilësuar vendimin e Gjykatës Penale për rastin “Monstra” si skandaloz. Liderët e partive opozitare shqiptare thonë si ky rast paraqet proces të montuar politik.

“Skandaloz vendimi ashtu siç pritej vendimi i Gjykatës Themelore në Shkup në lidhje me procesin e montuar politik të Monstrës. Qytetarët me të drejtë janë të shqetësuar dhe duhet të shqetësohen, sepse jetojmë në një shtet që udhëhiqen nga një kryeministër për të cilin fjala publike nuk kishte pasur asnjë vlerë”, tha mes tjerash Sela.

“Ne nuk mund të qëndrojmë të heshtur pas gjykimit skandaloz që ndodhin me rastin e montuar “Monstra”. Në këtë proces të montuar politik, unë mund të konstatoj lirshëm se shteti dhe gjykatat e këtij vendi kanë dështuar plotësisht që ta sjellin drejtësinë dhe të shpalosin të vërtetën”, theksoi Gashi.

Postime të ngjashme

Visar Ganiu: “Punë PO, gjumë JO”, pastruam dhe dezinfektuar çdo rrugë dhe rrugicë të Saravës

R Zh

Hasani : Vaksinat janë të sigurta, nuk ka dyshime

R Zh

BFI: Delegacioni i Ramazanit vizitoi Myftininë e Tetovës

R Zh

Nikollovski: VMRO-ja nuk është kundër ndryshimit të nenit 102, nëse ka mekanizma mbrojtës

R Zh

Mickovski për Filipçen: Nga një kirurg i shkëlqyeshëm, të përfundosh si një palaço i Zaevit është humbje e madhe

N E

Vilma Ruskovska: Në rastin e 27 prillit askush nuk është akuzuar për terrorizëm

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...