Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

“Monstra”, tërhiqet aktakuza për Sami Lutën

Aktakuza për Sami Lutën është tërhequr. Prokuroria theksoi se pas analizave të të gjitha provave, është konstatuar se nuk ka prova për përfshirje të Lutës në rastin “Monstra”, për vrasjet e pesëfishtë në Liqenin e Smilkovo në vitin  2012. Për të tjerët mbetet aktakuza për terrorizëm.

Postime të ngjashme

“Erdhi koha” – Ahmeti i bën thirrje diasporës të regjistrohen online

Z H

Policia ndalon dasëm me 300 mysafir, padi penale për organizatorët

Z H

Vazhdon gjykimi për lëndën “Titanik”

Bexhet Musliu

Moti sot në Maqedoni të Veriut

Z H

Fillon regjistrimi i mërgimtarëve, diplomatëve, të burgosurve dhe të pastrehëve

Z H

Grupi i deputetëve i vazhdojnë bisedat për ndryshime ose për Rregullore të re të Kuvendit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...