Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Moratti flet për situatën e Suning dhe shitjen e mundshme të Interit

Ish-pronari i Interit, Massimo Moratti pranon se ai nuk e priste që Suning të ishte në një pozitë ku ata nuk ishin në gjendje të mbështesin klubin.

Moratti shiti gjigandët e Serie A tek Erick Thohir në vitin 2013, ndërsa kompania kineze Suning mori drejtimin në vitin 2016.

Sidoqoftë, me pandeminë që ende kufizon të ardhurat dhe Qeveria Kineze shtrëngon investimet në klubet e futbollit jashtë shtetit, Suning po përpiqet të gjejë investitorë të rinj.

“Nuk e prisja që kjo të ndodhte”, ka thënë fillimisht ish-presidenti legjendar i Interit, Moratti për Firenzeviola.it.

“Merrni parasysh, kjo situatë është e vështirë për njerëzit në të gjithë botën dhe po i vë Suning dhe familjen Zhang në pozicionin ku nuk janë në gjendje të mbështesin, për qëllim dhe mjete, kauzën e klubit”.

“Shpresoj se ata mund të gjejnë dikë tjetër që është në përputhje me standardet e tyre”, përfundoi Moratti.

Bisedimet me BC Partners për të shitur disa ose të gjitha aksionet e Suning në Inter u braktisën këtë javë, me raportet që oferta u duk e ulët.

Postime të ngjashme

Harry Kane nuk rikthehet te Tottenhami derisa t’i garantohet largimi

D V

Armando Broja mund të largohet nga Chelsea, Udinese shfaq interesim serioz

D V

Koeman me mesazh të qartë për Umtitin dhe Braithwaite

D V

Pritje spektakolare e Buffonit në debutimin e tij të dytë te Parma si 43 vjeçar

D V

Chelsea ofron 100 milionë euro dhe një lojtar për Lukakun

D V

Barcelona në pozitë ideale për transferimin e Saul

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...