Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mori 4 doza të Pfizer, pi 7 litra ujë dhe ende është e dehidratuar

Një 23 vjeçare në Massa Carrara po mbahet nën kontrollin e rreptë të mjekëve pasi iu injektuan aksidentalisht 4 doza të vaksinës anti-Covid të Pfizer.

Sipas mjekut virolog Fabrizio Pregliasco vajza është në gjendje të mirë shëndetësore dhe nuk ka shfaqur asnjë shenjë reaksioni të rëndë, por duhet të kalojnë ditë që të sigurohen se asgjë nuk do të ndodhë.

Aktualisht ajo është duke konsumuar 7 litra ujë në ditë dhe ende e ndjen veten si të dehidratuar.

Studentja ka vendosur që të mos denoncojë infermieren dhe mjeken që i bënë gabimisht dozën e madhe të vaksinës./a2cnn

Postime të ngjashme

Merkeli për dozë të dytë mori një vaksinë tjetër, jo AstraZeneca-n

Bekim Laçi

Hong Kong: Nis gjyqi i parë nën Ligjin e ri për siguri kombëtare

Bekim Laçi

Republikanët në SHBA bllokojnë projektligjin për reforma zgjedhore

Bekim Laçi

Miliona persona u kthyen në milionerë gjatë pandemisë

Bekim Laçi

Polici amerikan nuk ndahet së qari pasi u detyrua ta vrasë 19-vjeçaren – familja “ia fal gjakun”

Dafina Vidishiqi

Fauci: Varianti Indian, kërcënimi më i madh në luftën kundër Covid-19

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...