Moriba mund të transferohet në Angli, dy skuadra të mëdha pas tij

Ilaix Moriba ka vendosur të largohet nga Barcelona dhe raportet e tij me klubin janë tensionuar shumë.

 

Mesfushori i talentuar afrikan me pasaportë spanjolle ka kontratë me Barcelonën deri në verën e vitit 2022 dhe nuk ka pranuar vazhdimin e saj.

Kjo gjë e ka acaruar klubin katalunas që i ka bërë të qartë lojtarit se të bije ofertën e duhur për tu larguar, ose nuk do të luaj fare për një vit tek ekipi A ose B.

RB Leipzig është skuadra që ka bërë dy oferta, fillimisht pesë e pastaj tetë milionë euro por që janë hedhur poshtë nga Barcelona.

Tani janë futur edhe dy skuadra të mëdha angleze në garë për transferimin e Moribas.

Chelsea dhe Manchester City janë duke tentuar transferimin e lojtarit, i cili ka hequr dorë edhe nga Kombëtarja e Spanjës për të luajtur me vendlindjen e prindërve të tij Guinean.

Megjithatë Barcelona i ka bërë të qartë lojtarit se pa 15 milionë euro nuk do të largohet nga Camp Nou.

Related posts

Australianet vendosin rekord botëror në not

D V

Mbappe i thotë “Jo” kontratës së re nga PSG

Z H

Në ‘luftë’ për Sabitzer tri klube evropiane

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com