Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Mos e provoni këtë sfidë në TikTok – shumë lehtë mund të hiqet filtri dhe të shfaqeni lakuriq

Një sfidë në të cilën njerëzit pozojnë me ndihmën e një filtri të kuq që i bën ata të duken si një siluetë dhe lakuriq ka ngjallur shumë debat të ashpër.

Tani, megjithatë, trendi është duke u diskutuar shumë se a duhet të bëhet apo jo, sepse kanë filluar të qarkullojnë lajme se filtri shumë lehtë mund të hiqet dhe ju të shfaqeni totalisht lakuriq, njoftoi BuzzFeed News.

Sfida e siluetës përfshin të ecësh me veshje të lirshme dhe më pas të kërcesh ose të pozosh, pastaj ju shfaqeni si një siluetë e ndriçuar nga një dritë e kuqe, transmeton Telegrafi.

Trendi duket se përdor filtrin “vin rouge” të Snapchat për efektin e dritës së kuqe. Si një siluetë, pjesëmarrësit veshin më pak veshje sesa në pjesën e parë të videos, herë pas here të veshur me të brendshme ose duke pozuar nudo komplet.

Disa video të lidhura me këtë trend kanë grumbulluar miliona pëlqime.

@mrsmosquito

Tried this trend…wait for it 😁#silhouette#mrsmosquito#fyp#xybca#trending#foryou#putyourheadonmyshoulder

♬ Put Your Head On My Shoulder – Giulia Di Nicolantonio

Trende të ngjashme në të cilat përdoruesit zgjedhin të tregojnë trupat e tyre me veshje të ngushta ose nudo janë bërë virale në TikTok më parë.

Megjithatë, tani, udhëzime se si të hiqni filtrin e përdorur në sfidën e siluetës – duke ekspozuar kështu trupat e pjesëmarrësve – po qarkullojnë në internet, me një numër që mbetet aktiv në YouTube.

Lauren Strapagiel i BuzzFeed News raportoi se një nënreditim i dedikuar për videot e redaktuara të quajtura r / SilhouetteUnflitered ishte ndaluar dhe të paktën dy llogari në Twitter që po merrnin kërkesa për të redaktuar videot e siluetës ishin pezulluar.

Të tjerët në Twitter dhe Facebook kanë përhapur paralajmërime në lidhje me sfidën dhe kanë këshilluar ata që heqin filtrin.

@lostvsnryshots

PSA TO ALL THE QUEENS ✨ #silhouettechallenge #silhouette #PSA #queensupportqueens #tiktoktrends #photography #photoshoot #phototricks

♬ Put Your Head On My Shoulder – Giulia Di Nicolantonio

Postime të ngjashme

Kjo është gruaja e parë në histori që do t’i komentojë ndeshjet e video-lojës së FIFA 2022

D V

Një veturë e licencuar Ferrari ka mbërritur në lojën Fortnite

D V

Snapchat regjistroi rritjen më të lartë, tani ka 293 milionë përdorues

D V

Prodhuesi botëror i naftës Saudi Aramco është shënjestra e radhës e një sulmi hakerësh

D V

iPhone Mini po zëvendësohet nga iPhone Pro Max i lirë

D V

Rover Perseverance po përgatitet të shpojë gurë në Mars

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...