Agjencia Zhurnal.mk
Sport

“Mos më varrosni”, zbulohet amaneti i çmendur i Maradonës

Zhurnal Ads

Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Armando Maradona duket se nuk ka ndërmend t’i lërë çmenduritë edhe pas vdekjes.

Gazetari i njohur Sportiv Hernan Castilla, ka bërë me dije se Maradona ka lënë amanet që të mos varroset trupi pas vdekjes, por të balsamoset.

Familjarët e tij janë vendosur para një përgjegjësie dhe vështirësie të madhe, duke marrë një vendim të menjëhershëm. Ata janë përballur me këtë fakt ditën e sotme.

Maradona ka miratuar dhe firmosur dokumentat e nevojshme që trupi i tij të balsamoset dhe të ekspozohet për fansat.

Sakaq Argjentina ka shpallur tre ditë zije në nder të futbollistit legjendar që humbi jetën ditën e djeshme pas një ataku në zemër. 

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ademi: Në Shkup jemi vetëm për fitore – lojtarët luajnë për flamurin dhe stemën

admin

Dështon sërish marrëveshja mes Barcelonës dhe lojtarëve të saj për zbritje të pagave

E.E.

Neymar pendohet që nuk u largua nga fusha kur u fye në ndeshjen me Marseille

E.E.

Real Madridi e bën Alaban objektiv kryesor të transferimeve

E.E.

Bardhezinjtë nisen drejt Milanos, ndeshja do të luhet

Z H

Barca konsideron shitjen e Ter Stegen, të cilin e kërkon Bayerni

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...