Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Moska goditet nga ‘Apokalipsi i borës’

Moska e ka parë veten e mbuluar nga 60 cm borë ditën e sotme, gjë që ka shkaktuar probleme të mëdha në transport dhe ka shtyrë fluturimet, ndërkohë që qytetarët e kanë pasur pothuajse të pamundur të lëvizin në këmbë.

Bora në kryeqytetin rus ka nisur mbrëmjen e së enjtes dhe pritet të pushojë sot. Qytetarët janë paralajmëruar që të mos qëndrojnë pranë pemëve dhe të bëjnë kujdes nga era e fortë.

Ndërkohë, temperaturat në Moskë kanë rënë deri në -15 gradë Celcius.

Përpara se të niste bora, Evgeny Tishkovets, nga shërbimi meteorologjik, tha: “Na pret një stuhi bore, një apokalips bore. Jemi në alarm”.

Postime të ngjashme

Autoritetet afgane vendosin orë policore

D V

Dënim me burg për mohimin e gjenocidit të Srebrenicës

D V

Presidenti kroat tallet keq me serbët

D V

Sërish përmbytje dhe dramë në Belgjikë: Uji bart vetura, përrenjtë në rrugë

D V

Vriten dy ushtarë turq në Siri

D V

Izraeli pritet të fillojë me testimin e kapsulës kundër coronavirusit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...