Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mot i ftohtë, me erë dhe reshje bore, temperaturat deri në -11

Shkup, 14 shkurt – Moti do të jetë i vranët me reshje të borës, më të mëdha paradite veçanërisht në pjesët jugore. Shtresa e borës kudo do të rritet. Do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -11 deri -5, ndërsa ajo maksimale edhe nesër kudo do të jetë negative dhe do të jetë në interval prej -8 deri në -2 gradë.

Në Shkup mot i vranët, paradite dhe rreth mesditës me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare, përkohësisht erë e përforcuar veriperëndimore. Temperatura minimale do të jetë rreth -8, ndërsa ajo maksimale do të arrijë -4 gradë.

Prej të hënës moti do të jetë i qëndrueshëm dhe i ftohtë. Temperaturat e mëngjesit deri të mërkurën në pjesën më të madhe të vendit do të jenë nën -10, ndërsa në disa vende edhe nën -15 gradë. Temperaturat ditore në përgjithësi do të jenë nën zero. Nga e enjtja vijon ngrohje graduale.

Postime të ngjashme

Dezinfektohet dhe pastrohet tërësisht parkingu te Sh.F. Liria

Z H

MPPS: Subvencionim i pagave për edhe 438 persona të papunësuar

Z H

Makinistët hekurudhor bojkotojnë punën, nuk kanë marë pagat e qershorit

Z H

Bëhet emetimi i fletëobligacioneve për denacionalizim në vlerë prej tetë milionë euro

Z H

Petrovska: Rritet vëllimi i mbikqyrjeve, inicohen 43 procedura kundërvajtëse, shqiptohen 36 sanksione

Z H

Shpallen konkurset për bursa të nxënësve dhe studentëve për 2021-2022

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...