Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mot kryesisht i vranët dhe me shi, në viset malore borë

Shkup, 26 dhjetor, zhurnal.mk – Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira. Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë kryesisht reshje shiu, ndërsa nëpër vende malore priten reshje të dëborës, të cilat gjatë natës do të zgjerohen edhe në vendbanimet në afërsi të vendeve malore. Reshje më të mëdha do të ketë në pjesën veri-perëndimore.

Do fryjë erë e lehtë në drejtimin jugor. Temperatura maksimale do të arrijë nga 7 deri në 15 gradë Celsius.

Në Shkup do të kemi mot të vranët dhe me mjegull, pasdite dhe gjatë natës priten reshje të shiut. Paradite do të fryjë erë në drejtimin jugor, kurse pasdite era do të ndryshojë drejtim, kryesisht në pjesën veri-perëndimore. Temperatura maksimale në Shkup do të arrijë 8 gradë Celsius.

Postime të ngjashme

Kasami: Grafa etnike do të bëhet realitet

R Zh

Tërmeti prej 5.5 shkallëve në Greqi, u ndje edhe tek ne

T E

Takim i kryeministrit Zaev me përfaqësues të Bashkësisë Maqedonase Gorane të Kosovës

R Zh

Protokolle për regjistrim, “Nuk është problem të hyjnë nëpër shtëpitë nëse respektohen masat”

T E

Fërçkovski kthehet nga posti i ambasadorit ende pa u emëruar

T E

Presidenti Pendarovski mori pjesë në debatin “Ikja e trurit dhe gjendja me demokracinë në Evropë”

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...