Mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla, temperatura deri 36 gradë

Shkup, 12 korrik – Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Rreth mesditës do të ketë kushte për paraqitje të izoluar të motit jostabil me të reshura të shkurta dhe bubullima. UV indeksi do të jetë 8, informoi Drejtoria për punë hidrometeorologjike.

 

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 11 deri 20, ndërsa ajo e ditës prej 24 deri 36 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 17, ndërsa ajo e ditës deri 33 gradë Celsius

Related posts

Bashkia e Shkupit të premten me spërkatje kundër mushkonjave

D V

Boçvarski: Tani është koha përmes investimeve kapitale direkt të ndihmohen kompanitë

D V

Mariçiq: Së shpejti fillon digjitalizimi i gjyqësorit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More