Mot me diell dhe me erë, prej nesër shi

Shkup, 5 tetor – Në mëngjes freskët, ndërsa gjatë ditës me diell me vranësira të vogla lokale në pjesët jugore dhe me erë të dobët jugore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej një deri në 10, ndërsa ajo maksimalja prej 20 deri në 26 gradë.

 

Në Shkup moti do të jetë me diell me erë të dobët mesatare. Temperatura minimale do të ulet deri në gjashtë, ndërsa ajo maksimalja do të arrijë deri në 24 gradë.

Nga e mërkura vijon periudhë e motit kryesisht të vranët, gjatë ditës dukshëm më freskët, me reshje të shiut me intensitet të ndryshuar. Reshjet do të jenë më të rrëmbyeshme të enjten, veçanërisht në pjesë perëndimore dhe jugperëndimore. Të mërkurën dhe të enjten do të fryjë erë kohëpaskohshme e përforcuar nga drejtimi juglindor. 

Related posts

Tërmet në Kërçovë

D V

Ribalansi i buxhetit prej sot hyn në Kuvend

Z H

Teuta Arifi realizon takim me shoqatën e pensionistëve të Tetovës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More