Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mot me diell dhe me erë

Shkup, 1 prill – Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë mesatare, përkohësisht e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të lëviz prej -1 deri në 5, ndërsa ajo e ditës prej 14 deri 23 gradë.

Në Shkup, mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë mesatare veriore. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në 5, ndërsa ajo e ditës deri në 20 gradë.

Nesër dhe gjatë fundjavës do të ketë ndryshim të motit dhe do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm me vranësira me reshje të përkohshme të shiut. Në disa vende reshjet do të jenë më të rrëmbyeshme, lokalisht edhe mbi 20 litra në meter katror, i ndjekur me paraqitje të bubullimave dhe erës së përforcuar. Për shkak të depërtimit të masës më të ftohtë ajrore të dielën në male dhe në disa vende më të larta priten reshje të borës dhe rënie e dukshme e temperaturave të ditës.

Postime të ngjashme

Komuna e Çairit vendosi tabela të reja basketbolli në fushën e sportit në lagjen “Gazi Babë”

R Zh

Milloshoski: Bujar Osmani të raportojë për udhërrëfyesin me Bullgarinë para Komisionit për Politikë të Jashtme

R Zh

Aleanca për Shqiptarët: Nxënësve u kërkohen para për dëftesa, partia e korruptuar, BDI të ndalojë keqpërdorimet

R Zh

Në mjekim spitalor janë 105 pacientë me kovid, 37 prej tyre në Shkup

R Zh

Zaev: LSDM-ja është favorite në zgjedhjet lokale

R Zh

Vazhdojnë rregullat aktuale për hyrje në Greqi

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...