Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mot me diell dhe me vranësira të vogla dhe shi lokal

Shkup, 2 tetor – Zhurnal.mk – Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare më të mëdha në pjesët perëndimore ku ka mundësi për paraqitje të shiut afatshkurtër lokal. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare e cila do të jetë më e shfaqur përgjatë Vardarit.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 3 deri në 12, ndërsa ajo e ditës prej 21 deri në 27 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë deri mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në 9, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 25 gradë.

Deri të dielën do të mbizotërojë mot kryesisht i qëndrueshëm. Të dielën do të ketë kushte për paqëndrueshmëri afatshkurte, ndërsa pastaj deri të mërkurën moti do të jetë i paqëndrueshëm me shi të përkohshëm të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Temperaturat e mëngjesit deri të martën do të rriten gradualisht. Do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar kryesisht nga drejtimi jugor që do të shkaktojë rritje shtesë edhe të temperaturave ditore.

Postime të ngjashme

Teuta Arifi inspekton nga afër punimet në Çarshinë e Epërme

Dafina Vidishiqi

Të shtëna me armë zjarri në Çarshi të Shkupit

Dafina Vidishiqi

Hungaria hapi Konsullatë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

RMV, padi ndaj tetë personave për armëmbajtje, terrorizëm e luftime për ISIS në kuadër të rastit “Qelia”

Dafina Vidishiqi

Filipçe: Në shtator, nxënësit mund të kthehen në bankat e tyre

Dafina Vidishiqi

Zaev: Te ne kanë ndikim forca dhe palë të treta

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...