Mot me diell dhe stabil

Shkup, 4 tetor – Moti do të jetë kryesisht me diell me erë të lehtë jugore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej një deri në nëntë, ndërsa maksimalja prej 21 deri 27 gradë.

 

Në Shkup, mot me diell dhe stabil. Temperatura minimale do të bie deri në gjashtë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 24 gradë.

Gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë mot kryesisht me diell me mëngjese të ftohta. Nga e mërkura vijon periudhë e motit kryesisht i vranët dhe dukshëm më i freskët me reshje lokale të shiut dhe me temperatura ditore të cilat do të jenë nën mesataren për ketë periudhë të vitit. Reshje më të mëdha priten nga e enjtja, veçanërisht në pjesët perëndimore dhe perëndimore. Të mërkurën dhe të enjten do të fryjë erë perëndimore nga drejtimi juglindor.

Related posts

Reeker: Marrëveshja e Prespës ka vendosur standarde për pjesën tjetër të rajonit dhe botës

D V

Pse është Rashkovski në liri? Përgjigjet Zaev!

D V

Sela: U dogjën të gjallë 14 njerëz, tani mbani larg duart nga familjarët dhe mjekët

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More