Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mot me diell me vranësira lokale dhe erë të dobët nga drejtimi veriperëndimor

Zhurnal Ads

Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale dhe me erë të dobët, kryesisht nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri 6 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 16 deri 23 gradë.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht me diell dhe me kushte për mjegull të dobët të mëngjesit. Temperatura minimale do të zbresë deri 2 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë deri 18 gradë.

Deri të shtunën do të ketë mot kryesisht me diell dhe i qetë me temperatura të ulëta të mëngjesit dhe me kushte për mjegull të mëngjesit nëpër disa fushëgropa. Temperatura ditore do të jetë në rritje. Nga e shtuna pasdite pritet rritje e vranësirave, ndërkaq nga e diela, nga fundi i ditës edhe dukuri e reshjeve të shiut.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Gjatë mbrëmjes, ndotja e më e madhe e ajrit

admin

Maleski: Rruga për në NATO na çonte përmes Athinës, sot rruga për në BE na çon përmes Sofjes

T E

Zaev: Dialog, jo konflikt

E.E.

Editorial: Bullgaria të ndërpresë bllokimin e Maqedonisë së Veriut, sepse çmimi që do të paguhet është i shtrenjtë midis dy vendeve mike!

B M

Gjithçka gati për fillimin e procesit edukativo – arsimor në kopshtet për fëmijë të komunës së Çairit!

T E

OSHB sivjet ndihmoi Maqedoninë e Veriut me pajsije mjekësore në vlerë prej 1 milion dollarë

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...