Mot me diell me vranësira lokale

Shkup, 30 gusht – Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi perëndimor dhe drejtimi veriperëndimor e cila përgjatë Vardarit do të përforcohet përkohësisht. UV indeksi do të jetë 7.

 

Në Shkup mot i ngjashëm, me temperaturë prej 15 deri në 28 gradë Celsius.

Siç kumtoi DPHM, që sot do të mbajë mot kryesisht stabil dhe me diell me erë të dobët deri në mesatare veriperëndimore, e cila përgjatë Vardarit do të përforcohet të mërkurën dhe të enjten. Të mërkurën do të ketë kushte për paraqitjen e shiut të rrëmbyeshëm afatshkurtër i shoqëruar me erë. Këtyre ditëve në mëngjes, veçanërisht në pjesët më veriore moti do të jetë më i freskët.

Temperatura minimale do të lëvizë prej 9 deri në 19 gradë Celsius, ndërsa maksimalja prej 24 deri në 34 gradë Celsius.

Related posts

Arifi pjesmarëse në panelin “Avancimi i Agjendës së grave për paqë dhe siguri në Ballkanin Perëndimor”

Z H

Në aeroportin “Shën Apostul Pali” arritën turistët e parë nga Holanda

D V

Takimi i Këshillit Strategjik të Politikës së Jashtme të RMV-së për zhvillimet në Afganistan

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com