Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mot me diell me vranësira të vogla, temperatura deri në 16 gradë Celsius

Shkup, 2 mars – Zhurnal.mk – Moti në vend do të jetë kryesisht me diell me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit në disa vende erë e fortë e veriut. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga -6 në 0, dhe çdo ditë nga 9 deri në 16 gradë, informon Drejtoria e Punëve Hidrometeorologjike.

Në Shkup, do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare veriore. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në -3, kurse ajo ditore do të arrijë deri në 13 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell, deri në fund të ditës me re të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë në veri. Temperatura minimale do të ulet në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 14 gradë.

Deri të enjten moti do të jetë me diell, ndërsa nga e premtja do të ketë rritje të vranësirave me reshje shiu lokal në fund të ditës. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Luginës së Vardarit kohë pas kohe erë e përforcuar veriore. Temperaturat e mëngjesit në ditët në vijim në shumë vende do të bien nën zero, ndërsa temperatura e ditës nga e mërkura do të jetë në rritje.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...