Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mot me vranësira dhe i ftohtë

Shkup, 27 janar – Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe i ftohtë me erë të matur deri të përforcuar, ndërsa përgjatë Vardarit, erë të fuqishme, kryesisht nga drejtimi veriperëndimor. Vende-vende do të ketë reshje të dobëta të borës. Deri nga fundi i ditës vranësirat në pjesën më të madhe të vendit do të pakësohen. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -6 deri 2 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej -1 deri 6 gradë Celsius.

Në Shkup, siç informoi DPHM, moti do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe me erë të përforcuar veriore. Temperatura minimale do të zbresë deri -2, ndërsa maksimalja do të arrijë gradë.

Prej nesër do të ketë stabilizim të motit, por do të përqendrohet mot i ftohtë, kryesisht në orët e mëngjesit. Nga e premtja pason periudha e motit të ndryshueshëm me vranësira dhe më i ngrohtë, me reshje të reja të shiut, ndërsa në male me borë. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Qeveria emëroi Agim Murtezanin drejtor për Punë Hidrometeorologjike

D V

Zaev: Nesër mblidhet Qeveria për gjendjen e krizës

D V

Kërkohet shpallje e gjendjes së krizës për shkak të zjarreve në Maqedoni

D V

Qeveria e RMV-së ndan nga 10.000 denarë për personat të cilët kanë marrë pjesë në shuarjen e zjarreve

D V

Shilegov: Tre ekipe të zjarrfikësve dhe tre vetura janë nisur drejt Pehçevës dhe Dellçevës

D V

Në Tabanoc dhe Bllacë pritet deri 30 minuta për hyrje dhe dalje në Maqedoni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...