Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mot me vranësira dhe me shi në pjesën më të madhe të vendit

Shkup, 20 maj – Zhurnal.mk – Moti do të jetë in ndryshueshëm dhe më I freskët. Në pjesën më të madhe të vendit, përveç në jugun e skajshëm, do të ketë reshje të dobëta deri mesatare të shiut. Do të fryjë erë e matur, kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri 14 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 15 deri 25 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë I matur, dukshëm me vranësira dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të zbresë deri 10 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë deri 21 gradë.

Në dy ditët në vijim do të përqendrohet mot I ndryshueshëm me vranësira dhe dukshëm më I freskët. Prej sonte do të fillojnë edhe reshje të dobëta deri mesatare të kohëpaskohshme të shiut, që kryesisht do të përfundojnë në natën drejt të premtes. Do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar, fillimisht nga drejtimi perëndimor, ndërsa të premten do të fryjë erë e përforcuar veriore (edhe mbi 70 km në orë) që do të jetë më e theksuar përgjatë rajonit përgjatë Vardarit. Gjatë fundjavës moti do të jetë kryesisht me diell dhe më I ngrohtë me erë më të dobët jugore.

Postime të ngjashme

Qytetarët nuk i njohin përfaqësuesit e tyre në pushtetin lokal

R Zh

Visar Ganiu: Urime Drita Islami – suksese edhe në gara të tjera të përmasave botërore

R Zh

Karakachanovi kritikon Borissovin për “kthesën” në qëndrimin e tij ndaj RMV-të

R Zh

Nikollovski: VMRO nuk do të lejojë zgjedhje lokale pa ‘fingerprint’

R Zh

Koalicioni ASH – Alternativa kërkojnë dorëheqjen e Mila Carovskës

R Zh

Janë regjistruar tetë raste të reja me Kovid-19, nuk ka të vdekur

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...