Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mot me vranësira me reshje të përkohshme të shiut dhe borës

Shkup, 1 shkurt – Mot i ndryshueshëm me vranësira me shi lokal me intensitet të dobët, ndërsa në viset më të larta në pjesën perëndimore me reshje të përkohshme të dëborës. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri 7, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 9 deri në 16 gradë Celsius.

Në Shkup mot i ndryshueshëm dhe me vranësira me erë të lehtë deri në mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 4, ajo maksimale do të arrijë deri në 13 gradë Celsius.

Të martën do të mbizotërojë mot i vranët, në disa vende edhe me reshje të dobëta të shiut. Nga e mërkura vijon periudhë e motit stabil me temperatura ditore mbi mesataren dhe kushte të mjegullës nëpër lugina. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Moti për ditët në vijim në Maqedoni

D V

Xhambaski: Nëse respektohen “vijat e kuqe”, komisioni maqedono-bullgar nuk do të mund të funksionojë

D V

OBRM-PDUKM: Mini-Shengeni nuk është një alternativë e BE -së

D V

Priten variante të ndryshme të Covid-19! Mund të rekomandohet marrja e dozës së tretë e vaksinës

D V

Edhe katër të rinj arrestohen pasi kapen me marihuanë!

R Zh

Zaevi për “Ballkan të Hapur”: Derisa BE-ja nuk e përmbush premtimin, ne do punojmë për një jetë më të mirë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...