Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mot me vranësira, në disa vende me shi të dobët

Shkup, 2 shkurt – Moti në vend do të jetë me vranësira mesatare deri të mëdha në disa vende me periudha të diellit, në disa vende me shi të dobët, sidomos në rajonet malore. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor.

Në mëngjes temperatura do të jetë në interval prej 2 deri 6, ndërsa ajo ditore do të arrijë nga 9 deri 16 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira, me erë të lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri 4, ndërsa ajo ditore do të arrijë deri 13 gradë Celsius.

Prej të mërkurës vijon periudhë e motit të qëndrueshëm dhe kryesisht të qetë me temperatura ditore mbi mesataren dhe mjegull në lugina në orët e hershme të mëngjesit. Temperaturat në mëngjes do të jenë në interval prej rreth zero deri 5 gradë Celsius. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Aleanca për Shqiptarët: Fton Qeverinë të jenë më të përgjegjshëm në parandalimin e rreziqeve nga zjarret

D V

Mickoski niset drejt Koçanit

D V

Bullgaria do të dërgojë ndihmë për shuarjen e zjarreve në Maqedoni

D V

Zaevi: Unë dhe disa ministra jemi nisur drejt Koçanit

D V

Në territorin e Qytetit të Shkupit intervenime për 16 zjarre, të gjithë janë lokalizuar

D V

Po evakuohen personat e palëvizshëm dhe prona pas zjarrit në lokalitetin Pasjak në rajonin e Pehçevës-Dellçevës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...