Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

Shkup, 7 korrik – Moti nesër do të jetë me diell dhe nxehtë. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare në drejtim verior.

 

Temperatura minimale do të jetë në intervalin nga 12 deri 22 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale nga 33 deri 40 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe nxehtë ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 39 gradë celsius.

Të premten dhe gjatë ditëve të ardhshme do të jetë nxehtë, por vranësirat do të rriten, ndërsa në fund të ditës pritet të ketë reshje të kohëpaskohshme të shiut me çka do të ulë temperaturat.

Related posts

Dovzhan: Shpresojmë se dialogu Sofje – Shkup do ta zhbllokojë rrugën drejt BE-së për Maqedoninë e Veriut

D V

Tetovë, kordon policor para selisë së BDI-së në Reçicë të Vogël

Redaksia

Me çfarë fytyre do t’i dalë përpara Mickoski Selës, kur kërkon lirimin e dhunuesve të tij!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More