Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

Shkup, 23 korrik – Moti gjatë ditës së nesërme do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare lokale. Do të fryjë erë në drejtim verior.

 

Gjatë pasdites do të ketë reshje të shiut, ndërsa temperatura minimale do të jetë në intervalin nga 10 deri 20 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 27 deri 35 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 33 gradë celsius.

Gjatë periudhës së ardhshme pritet moti stabil dhe i nxehtë. Temperaturat ditore do të jenë në rritje të vazhdueshme, posaçërisht ditën e mërkurë ku pritet temperatura të arrijë deri në 40 gradë celsius.

Related posts

Zhurmë e madhe për “Titanikun” në Çair, ndërsa për mbi 300 mijë objekte ilegale hulumtuesit mbyllin sytë!

Z H

Spasovski: Tërësisht janë rikonstruuar 56 objekte të MPB-së për kushte më të mira për punonjësit

Z H

Asnjë viktimë nga Kovid-19 në Tetovë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com