Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Moti i keq “pushton” Evropën, stuhitë e borës drejt Ballkanit

Shumë shtete nga Evropa janë përfishirë nga moti i keq këtë fillimviti dhe pritet që ky mot të vijojë edhe për javën e ardhshme.

Chris Fawkes, raportues për motin në BBC ka raportuar se sasi të mëdha dëbore priten të pushtojnë të gjithë Evropën. Si Spanja, ashtu edhe Madridi mund të presin më shumë borë pas stuhisë “Filomena”, përcjell albinfo.ch..

Këto kushte të këqija do të përhapen në gjithë kontinentin. Lindja e Evropës do të ketë reshje të mëdha dëbore gjatë ditëve të ardhshme.

Fawkes theksoi se “sapo kemi parë dëborën më të madhe për dekada për një pjesë të madhe të Spanjës, falë stuhisë ‘Filomena’”. 

Postime të ngjashme

Avioni bën ulje të detyruar në Sofje! Pasagjeri sulmoi stjuardesën dhe…

T E

Frika nga protesta e grave, Pallati Presidencial rrethohet me barrikada para 8 marsit

T E

Tërmet tjetër me madhësi 4.2 të shkallës Rihter “trondit” Larisën

T E

Piloti fik motorrët e avionit me 101 persona në bord, tmerrohen pasagjerët

T E

Mianmar, forcat e sigurisë hapin zjarr, bëjnë bastisje

T E

Pronari merr peng qiraxhijtë e padëshiruar, i lidh e i hedh dhjetra km larg

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...