Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Moti i ndryshueshëm, temperatura deri në 26 gradë

Shkup, 14 qershor – Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i freskët me periudha të diellit dhe me shi të dobët lokal. Do të fryjë erë mesatare përgjatë Luginës së Vardarit dhe në pjesët lindore erë e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 15 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 18 deri në 26 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me vranësira dhe periudha dielli. Temperatura minimale do të ulet në 11 gradë ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 23 gradë Celsiusë.

Postime të ngjashme

Dizeli për 3,5 denarë, benzina për 2 denarë/ Shtrenjtohen derivatet

Z H

Pjesëtarët e Armatës angazhohen në pikat më kritike në ballafaqimin me zjarret

Z H

Pesë milionë euro të tjera nga BERZH-I për përmirësim të efikasitetit energjetik nëpër shtëpi

Z H

Ditarët ngelin në histori, nga viti i ardhshëm notat do të shkruhen vetëm në kompjuter

Z H

MSH: Dozën e parë të vaksinës e kanë marë 31% e banorëve mbi 18 vjeç

Z H

Zaev falenderon zjarrfikësit për përkushtimin dhe njofton për ardhjen e 4 helikopterëve ndihmë nga Serbia

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...