Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Moti me diell dhe vranësira mesatare, pasdite priten reshje shiu

Shkup, 22 shtator, zhurnal.mk – Moti paradite do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Nga mesdita në pjesët perëndimore do të rriten vranësirat dhe do të ketë kushte për shi lokal dhe bubullima të rralla. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të sillet në interval prej 4 deri në 14, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 24 deri në 30 gradë.

Në Shkup në mëngjes moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Pasdite vranësirat do të rriten dhe do të ketë kushte për reshje shiu afatshkurtër. Temperatura minimale do të ulet në 11, ndërsa maksimalja do të arrijë 26 gradë.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...