Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Moti me diell dhe vranësira të vogla

Shkup, 31 mars – Zhurnal.mk – Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa në vendet më të larta, erë e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga -2 deri në 6 gradë, ndërsa maksimalja nga 13 deri në 21 gradë.
Në Shkup, me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë mesatare veriore.

Temperatura minimale do të ulet deri në tre, ndërsa maksimalja do të arrijë në 18 gradë.

Nga DPHM informojnë se do të mbahet mot i qëndrueshëm dhe relativisht i ngrohtë, ndërsa nga e premtja vijon periudhë motit me vranësira të ndryshueshme me shi të kohëpaskohshëm lokal me intensitet të ndryshueshëm. Në disa vende reshjet do të pasohen me paraqitje të bubullimave. Të dilën pritet rënie e temperaturave.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga -1 deri në 8 gradë, ndërsa maksimalet nga 14 deri 23 gradë.

Postime të ngjashme

Pozicioni bullgar ndaj Maqedonisë së Veriut mbetet i pandryshuar, Sofja është e hapur për dialog

Dafina Vidishiqi

Carovska: Nëse nuk investoni në arsim, keni harruar të investoni në të ardhmen

Dafina Vidishiqi

Maqedonia e Veriut përballet me mungesë të vaksinave

Dafina Vidishiqi

BFI: As këtë vit nuk mund të kryhet haxhi

Dafina Vidishiqi

Destani: Roli dhe kontributi i diasporës shqiptare ka qenë dhe vazhdon të jetë i jashtëzakonshëm

Dafina Vidishiqi

MSHIA Maqedoni: Dokumentet e Draft-planit aksional të Strategjisë Nacional janë vendosur në ENER

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...