Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Moti me vranësira, temperatura deri në 18 gradë

Moti sot në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme, me periudha me diell dhe temperatura mbi mesataren. Do të fryjë erë e matur deri e përforcuar nga drejtimi jugor dhe juglindor (vende-vende me shpejtësi rreth 80 km/orë).

Pasdite, në pjesët perëndimore do të ketë reshje të kohëpaskohshme të shiut të cilat gjatë natës do të zgjerohen çdo kund. Në male reshjet do të jenë të borës. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 6 deri 11 gradë, ndërsa e ditës prej 13 deri 18 gradë.

Edh në Shkup e rrethinë do të mbaj mot me vranësira, gjatë mbrëmjes do të ketë reshje të shiut. Temperatura minimale do të ulet deri në 7 gradë ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 16 gradë Celsiusë.

Postime të ngjashme

Strugë, lagja “Lugina e Gëzuar” kërkon strehim social

Bexhet Musliu

Kumanovë, librat me përmbajtje ofenduese, Shabani: Ka filluar me punë komisioni

Bexhet Musliu

Nesër protestë për rastin „Monstra“, mbyllen disa rrugë në kryeqytet

T E

Edhe Lëvizja BESA mund të braktisë anijen e Zaevit?!

Bexhet Musliu

Ambasadori i Kosovës në Shkup i dorëzoi mirënjohje drejtorit të AZGJ-së, Ylber Sela

T E

Ziberi paralajmëron masa të reja, lloji britanik i virusit merr hov në vendin tonë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...