Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Moti në vend do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale

Shkup, 7 mars – Moti në vend do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale. Do të fryjë një erë e lehtë deri mesatare nga juglindja. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -6 deri në -1 gradë Celsius, ndërsa dhe maksimumi do të arrijë nga 8 deri në 13 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht me diell dhe erë të dobët deri mesatare nga pjesa juglindore. Temperatura minimale do të ulet në -6, ndërsa maksimale do të arrijë 11 gradë Celsius.

Nga e hëna do të mbizotërojë mot me vranësira të ndryshueshme me kushte për shi lokal. Më shumë shi pritet të mërkurën, ndërsa në male dhe në disa vende më të larta priten reshje bore.

Postime të ngjashme

Carovska: Me ligjin e ri për tekstet shkollore arrijmë në vendet me arsim cilësor

R Zh

IRI: Antisemitizmi ka potencial të rritet në vend dhe rajon

R Zh

Kuvendi i Maqedonisë nesër mban seancën e 32-të

R Zh

Ministria e Kulturës: Shfrytëzuesit e projekteve nga Konkurset vjetore për vitin 2021 duhet të hapin llogari të veçantë të transaksionit

R Zh

MPJ prezantoi katër këshilltarët ekonomikë, do të vendosen në Varshavë, Mynih, Ankara dhe Abu Dabi

R Zh

Muça: Shkupi do të lulëzojë me gjelbërim! (FOTO)

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...