Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Moti sot kryesisht me diell

Shkup, 9 prill – Zhurnal.mk – Moti do të jetë me diell dhe erë të dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të jetë në interval prej -6 deri në 1 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale prej 8 deri në 17 gradë Celsius.

Në Shkup, mot me diell me vranësira të vogla dhe me erë të dobët veriore. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në -3 gradë Clesius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 14 gradë Celsius.

Siç informon Drejtoria për punë hidrometeorologjike (DPHM), vijon periudha e motit stabil me rritje të temperaturave të ditës. Temperaturat e mëngjesit në dy ditët në vijim në disa vende do të jenë negative dhe nën mesataren për këtë periudhë të vitit.

Postime të ngjashme

Radev: Rruga e RMV drejt BE kalon përmes Bullgarisë

R Zh

Petkovski: Duhet të mbahet një referendum konsultativ mbi kushtet e vendosura nga Bullgaria

Dafina Vidishiqi

Akuza për grupin nga Shkupi e Kumanova, të dyshuar për terrorizëm

Dafina Vidishiqi

Gjobiten 330 shoferë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

LSDM-ja nis aktivitetet për zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Shahpaska: Personat mbi 60 vjeç dhe gratë shtatzëna të mos shkojnë në punë gjatë valës së nxehtë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...