Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Moti sot me diell dhe i ngrohtë, me temperatura deri 30 gradë

Shkup, 7 maj – Zhurnal.mk – Moti sot do të jetë me diell dhe ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval nga 7 deri 13, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 23 deri 30 gradë.

Në Shkup, moti me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të zbresë deri 10, ndërsa maksimalja do të arrijë deri 28 gradë.

Do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të lehta deri në mesatare dhe erë e lehtë deri mesatare, kryesisht nga drejtimi juglindor. Nesër, për shkak të depërtimit të masës më të ftohtë të ajrit, do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit herë pas here erë e fortë e veriut që do të shkaktojë një rënie të temperaturës gjatë fundjavës, veçanërisht në pjesët veriore.

Postime të ngjashme

Takimi i dytë i Osmanit dhe Stoevit në Antalia

Dafina Vidishiqi

PDSH me Sadi Bexhetin synon fitoren në Tetovë

Dafina Vidishiqi

Komuna e Jegunovcës pa menaxhim me mbeturinat, në hyrje të fshatrave ju “mirëpresin” deponitë e egra

Dafina Vidishiqi

ESHS-Maqedoni: Vitin e kaluar kanë vdekur 25.775 persona, 10.9 përqind prej tyre nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Prizreni dhe Tetova do të lidhen me tunel!

Dafina Vidishiqi

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e Maqedonisë e Veriut (VIDEO)

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...