Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Moti sot me diell dhe me erë

Zhurnal Ads

Shkup, 16 shtator – Zhurnal.mk – Moti në vend do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë mesatare.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 8 deri 16 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 27 deri 34 gradë Celsius.

Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe erë të dobët deri mesatare nga drejtimi verilindor. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri 14, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 21 gradë Celsius.

Të enjten pasdite dhe të premten moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe të reshura lokale të shiut dhe bubullimë, posaçërisht në pjesët jugore të vendit. Të premten do të fryjë erë e përforcuar veriore. Prej ditës së shtunë dhe gjatë ditëve të ardhshme do të mbisundojë mot stabil, ndërsa temperaturat do të ulen.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Janevski: Qendrat e skijimit janë ende të mbyllura, ndërsa vauçerët vlejnë deri në mes të dhjetorit

E.E.

Lehtësohen masat për hyrje në Mal të Zi për qytetarët e shteteve të rajonit

E.E.

ANALIZA: Bullgaria “groposi” integrimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

B M

Filipçe: Mbi 60 për qind e punonjësve shëndetësor do të vaksinohen

B M

Buçkovski: Udhërrëfyesi është një nga veglat për intensifikim të realizimit të Marrëveshjes

T E

Sindikati i policisë mbajti protesta, kërkohet kthimi i profesionalizmit të policisë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...