Agjencia Zhurnal.mk

Moti sot me diell dhe temperatura deri 35 gradë

Shkup, 11 gusht – Zhurnal.mk – Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare veriore.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të lëviz prej 28 deri në 35 gradë. UV=8.

Pasdite në rajonet malore do të ketë kushte për paraqitje të izoluar të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë deri mesatare veriore. Temperatura minimale do të bie deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 32 gradë.

Në ditët në vijim do të mbizotëron mot me diell dhe më i ngrohtë me kushte të paraqitjes së paqëndrueshmërisë së izoluar kryesisht në rajonet malore.

Gjatë fundjavës në disa vende moti do të jetë i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...