Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Moti sot me diell dhe vranësira të vogla

Shkup, 29 mars – Zhurnal.mk – Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha dielli, në pjesët perëndimore me kushte për shi të dobët lokal. Do të fryjë një erë e lehtë deri mesatare ndërsa përgjatë Vardarit herë pas here erë përforcuar nga drejtimi verior dhe veriperëndimor. Temperatura minimale do të lëvizë nga -1 në 6, ndërsa maksimalja nga 13 në 21 gradë.

Në Shkup me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli dhe me erë të lehtë deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 2, ndërsa maksimalja do të arrijë 18 gradë.

Sipas DPHM-së, deri të mërkurën, do të mbizotërojë mot me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli dhe kushte për shi të dobët lokal. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa herë pas here më e përforcuar nga drejtimi verior. Në fund të javës temperaturat do të rriten.

Postime të ngjashme

“Ndërpreja e lëshimit të dokumenteve personale është shkelje e të drejtës së qytetarit”

Bekim Laçi

Galovej dhe Silvestri: Pavarësisht pengesave, agjenda e BE-së duhet të vazhdojë

Zekirija Haxhiu

Bislimovski: KRRE para një viti ofroi zvogëlim të TVSH-së për energjinë elektrike

Zekirija Haxhiu

Hollshtajn: BE-ja duhet të mbajë premtimin dhe të thotë: Ju reflektuat, ne reflektojmë!

Zekirija Haxhiu

Várhelyi mban gjallë shpresat e Shkupit dhe Tiranës, presidenca sllovene ka prioritet negociatat

Bekim Laçi

Shtyhet seanca për rastin “I fuqishmi”

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...